Morze w górach

A teraz chciałbym dodać trochę o nowym miejscu, dlaczego Rabka ?

“Morze w górach”, –  woda lecznicza, która wychodzi z głębi ziemi powstaje w specyficznych warunkach; w okolicznościach braku światła i powietrza, wysokiego ciśnienia i temperatury i nie jest możliwe laboratoryjne odtworzenie takiej wody. Solanka jest  “gotowym lekarstwem”
Najważniejszym surowcem naturalnym stosowanym w leczeniu Uzdrowisku Rabka Zdrój są solanki jodowo-bromowe o stężeniach należących do najwyższych w Europie. Badania potwierdziły wyjątkowy skład chemiczny wód. Pierwszy zakład kąpielowy był otwarty w 1864 roku. Solanka to woda, która zawiera powyżej 15 gram soli w litrze.

Rabka Zdrój –  leży na granicy dwóch pasm górskich; Gorców i Beskidu Wyspowego, u ujścia potoków Poniczanki i Słonki do rzeki Raby. Nad doliną górują Luboń Wielki (1022m n.p.m.) i Turbacz (1311m n.p.m.).

Uzdrowisko Rabka – miejscowość podgórska na wysokości 500 -600 m n.p.m., wyróżnia się specyficznym łagodnym mikroklimatem. Słabe wiatry, duże nasłonecznienie / 1800 g rocznie/ gwarantują suche powietrze i zapobiegają tworzeniu się mgieł.  Wybitne walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Zdrowe odżywianie:
Znamy to już z wcześniejszych pobytów na warsztatach zdrowia, przypomnę:
Stół szwedzki na śniadania i kolację daje w tym zakresie duże możliwości a obiady do wyboru: pełnowartościowy jarski lub warzywno-owocowy,
Dzień jak zwykle zaczynać będziemy od wypicia soku marchwi i jabłka a na ciepło zakwas buraczany.