Jaka szkoda, że istota rzeczy jest tak prosta…

tak pisał Seneka, który opowiadał się za umiarkowaniem. Żył w czasach, gdy nadmiar dóbr był na porządku dziennym.

Dlatego warto   zaliczyć Wielkiego filozofa do ważniejszego mistrza w wędrówce nie tylko po zdrowie ale dobre  udane życie. My także żyjemy w czasach nadmiaru dóbr i nieumiarkowanej ich konsumpcji, która ma ogromny wpływ na stan naszego zdrowia w pełnym tego znaczeniu…. to nie tylko choroby cywilizacji ale także stan naszego umysłu.

Współczesna nam polska lekarka prof. Kinga Wiśniewska – Roszkowska pisze;.. że ludzkość podzielona jest na dwie podstawowe grupy;

  1. Bogatych chorujących z przekarmienia ( głównie białkiem )
  2. Biednych chorujących z głodu ( głównie z niedoboru białka ).

Ogólnie można powiedzieć, że w ludzkim żywieniu rządzi ,, przyjemność kulinarna ,, i to bardzo krótkowzroczna, nie patrząca na skutki…,,

Przejdźmy zatem do sprawy odmłodzenia organizmu, czy jest to możliwe a jeżeli tak to jak ten proces mądrze przeprowadzić. Jako nauczyciel z zawodu podpowiadam wszystkim, którzy są zainteresowani aby na początku tej drogi otworzyli się  na słuchanie i czytanie.

Jest to jedyna możliwość  aby potraktować proces odmładzania czy jak zachęca prof. Kinga Wiśniewska – Roszkowska po prostu rewitalizacji w sposób odpowiedzialny.

Stąd zawsze ważna jest  właściwa kolejność, która stanowi podwaliny to;

Wiedza – Zrozumienie – Działanie

Jeżeli podejdziemy do tego problemu w podanej kolejności to na pewno osiągniemy zamierzony efekt oraz wielką satysfakcje i radość życia….

Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli…. to nie tylko biblijny przekaz ale przede wszystkim mądra podpowiedź, która wymaga nie tylko  determinacji ale i odwagi.

Chciałbym jeszcze zachęcić aby korzystać jak najwięcej z mądrych podpowiedzi a na pewno taką jest podpowiedź dr Normana Walker…

,, Każdy pragnie szczęścia i poczucia bezpieczeństwa. Nie znajdziesz tego na zewnątrz.

Dopóki nie znajdziesz tego w sobie i nie rozwiniesz w sercu i duszy, nigdy tego nie zaznasz. Kiedy zrozumiesz jakie to proste, spojrzysz na życie innymi oczami.

Dodajmy do tego kilka myśli;

*Jesteśmy tym co jemy

*Jesteśmy tym co myślimy…

*Jesteśmy tym co mówimy…

*Jesteśmy tym co robimy i jak się zachowujemy.

Każdy z nas jest także świadomie czy nieświadomie ale nauczycielem, nie tylko rodzice,dlatego dobry nauczyciel daje przykład sobą, sposobem życia….