WARSZTATY ZDROWIA Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok w Uzdrowisku Rabka Zdrój 23.12–02.01.2016

,, Ruch i zdrowe odżywianie może zastąpić prawie każde lekarstwo ale żadne lekarstwo nie może zastąpić ruchu i zdrowego odżywiania ,,

,, Morze w górach,, –  woda lecznicza, która wychodzi z głębi ziemi powstaje w specyficznych warunkach; w okolicznościach braku światła i powietrza, wysokiego ciśnienia i temperatury i nie jest możliwe laboratoryjne odtworzenie takiej wody.

 Solanka jest  ,, gotowym lekarstwem ,, Najważniejszym surowcem naturalnym stosowanym w leczeniu Uzdrowisku Rabka Zdrój są solanki jodowo-bromowe o stężeniach należących do najwyższych w Europie. Badania potwierdziły wyjątkowy skład chemiczny wód. Pierwszy zakład kąpielowy był otwarty w 1864 roku. Dla przykładu, porównajmy zawartość jodu Morza Martwego-16,6mg/kg, Bałtyku –1,6mg/kg a podziemnego morza w Rabce Zdrój – 20mg/kg.

Trochę o nowym miejscu

Rabka Zdrój –  leży na granicy dwóch pasm górskich; Gorców i Beskidu Wyspowego, u ujścia potoków Poniczanki i Słonki do rzeki Raby. Nad doliną górują Luboń Wielki (1022m n.p.m.) i Turbacz (1311m n.p.m.)

Uzdrowisko Rabka – miejscowość podgórska na wysokości 500 -600 m n.p.m., wyróżnia się specyficznym łagodnym mikroklimatem. Słabe wiatry, duże nasłonecznienie / 1800 g rocznie/ gwarantują suche powietrze i zapobiegają tworzeniu się mgieł.  Wybitne walory przyrodnicze i krajobrazowe.

 

Kąpiel solankowa

 Działanie kąpieli solankowej polega na drażniącym wpływie soli wnikającej do naskórka oraz ujść gruczołów potowych. Dlatego kąpiel ta uelastycznia naskórek. Z drugiej strony jony chlorkowo-sodowe działają na receptory czuciowe i ruchowe w skórze powodując zmniejszenia pobudliwości nerwów

Seryjne stosowanie kąpieli solankowych wywołuje też działanie ogólne wyrażające się normalizacją ciśnienia krwi, zwiększeniem przemiany materii, rozluźnieniem mięśni i zmniejszeniem ogólnej pobudliwości nerwowej.

Kąpiele solankowe leczą alergie skórne i pokarmowe, wzmacniają odporność, zwiększają przemianę materii.

 

Zdrowe odżywianie; potrawy wigilijne nie tylko w ten wyjątkowy wieczór!

Stół szwedzki na śniadania i kolację daje w tym zakresie duże możliwości a obiady do wyboru; pełnowartościowy jarski lub warzywno-owocowy.

Program obejmuje;

  • Codzienne wędrówki z kijkami po Parku Zdrojowym w Rabce Zdrój – ścieżka zdrowia, stacje z przyrządami do ćwiczeń,
  • Wyjścia w góry, m.in.; Schronisko na Maciejowej, Luboń Wielki oraz spacery wokół Krzywonia
  • Zajęcia edukacyjne z zakresu zdrowego stylu życia i zdrowych nawyków żywieniowych
  • Wieczór wigilijny z kolędami oraz wieczór Sylwestrowy
  • Wykład i seminarium nt. Walory lecznicze Uzdrowiska Rabka Zdrój poprowadzi lekarz balneolog

 

Prowadzenie żywienia przejmuje Małgorzata Radwan, która towarzyszy nam od samego początku na warsztatach zdrowia i  zadba o właściwy pokarm dla  ciała.

 Pani Małgorzata posiada Certyfikat Collegium Medicum UJ w Krakowie w zakresie;

,, Zasady żywienia w cukrzycy, otyłości i innych chorobach metabolicznych ,,

Koszt pobytu; 945zł /w cenie; zakwaterowania i wyżywienie, kolacja wigilijna, wieczór Sylwestrowy / dodatkowo płatne zabiegi wg zaleceń lekarza i cennika oraz  opłata klimatyczna – 3zł dziennie

Zakwaterowanie Sanatorium “Leśne Wzgórze”
pokoje 2 osobowe z łazienkami

Ul. Pasieczna 4.  34-700 Rabka Zdrój

 

Liczy się każdy dzień a czas to… miłość

Pobierz pełny 10-dniowy plan – RABKA ZDRÓJ KRYSIA 12 – 22.03.2016

Zapraszam  

Zbigniew Kuśnierz
e-mail; zbigniew.kusnierz@onet.eu
kom.607870790